Haritadan Firma Ara

Edirne Haberleri

Kanal Edirne Projesi'nin Temelleri Atıldı!
HaberlerEdirne
10.44 , 20/08/2015
Web Siteniz Yok mu?
Kanal Edirne Projesi'nin Temelleri Atıldı!
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
Edirne’de kış aylarında yaşanan nehir taşkınlarının ortaya çıkardığı olumsuzlukları engellemek için hayata geçirilmesi planlanan Kanal Edirne Projesi’nin temelleri atıldı.
 
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve beraberinde yer alan DSİ heyeti, Bosnaköy mevkiinde Kanal Edirne çalışmalarına start verdi. Konu ile ilgili olarak Vali Şahin; bu proje ile birlikte Edirne’nin bir su baskını kenti olmaktan çıkacağını belirtti. Kanal Edirne çalışmalarının 46 araç ve 50 personel ile başladığını dile getirerek; “ Kanalın uzunluğu yaklaşık olarak 7,8 kilometre olup; seneye bu zamanlarda tamamlanmış olacağını düşünüyorum. Böylece, şehrimiz bir taşkın kenti olmaktan çıkacak. Devlet bu alanda elinden geleni yapıyor; sadece kanal projemizle değil Meriç nehri temizliği çalışmalarımızı da hızla gerçekleştireceğiz. Edirne’yi böylece hak ettiği yere taşıyacağız.” dedi. 
 
 
Başbakan Davutoğlu’nun da yerinde incelediği proje, su baskınları ve taşkınları önlemek amaçlı geliştirilmiştir. Edirne’de yaşanan bu olumsuzlukları çözmeyi hedefleyen proje geçtiğimiz Mart ayı döneminde start almıştır. Meriç nehri ana yatak üzerinde rüsubat engelleyici regülatör ve Karaağaç Sulaması kapsamında 7 bin 27 metre uzunluğundaki bir kanal inşa edilecek.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
 
Bu haber 2760 defa incelenmiştir.

Etiketler: #meriç#Vali#Kanal#Edirne
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
  Edirnemize hayırlı olsun  
 
kadir coşkun, 22/08/2015  
 

  Hayırlı olsun Edirne Halkına...  
 
HA, 20/08/2015  
 

Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER