Haritadan Firma Ara

Edirne Haberleri

‘Erken Yaşta Evlilik’ Semineri
HaberlerEdirne
19.59 , 19/01/2017
Web Siteniz Yok mu?
‘Erken Yaşta Evlilik’ Semineri
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘’Erken Yaşta Evlilikler’’ konulu eğitim seminerleri Cumhuriyet İlkokulu’nda devam etti.
 
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Personeli Uzm. Psikolojik Danışman, Sosyolog Esra Selvi ve Çocuk Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Sedat Taşkın ‘Çocukları koruma yöntemleri, aile içi ilişkiler, anne-baba rolü ve erken yaşta evliliklerin önüne geçilebilmesi’ konularında eğitim verdi.
 
Aile içinde anne ve babanın tutumunun çocuklar için büyük rol model olduğuna dikkat çeken Polis Memuru Sedat Taşkın, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatındaki önceliğin eğitim olması gerektiği onlara anlatılarak doğru yönlendirilmeleri gerekmektedir. Okulda öğretmenlerin de çocukların değişik tutum ve davranışlarını fark ettiklerinde, rehber öğretmenleri ile irtibata geçip tuhaf davranışlarının nedenlerinin araştırılması gerekir” diye konuştu.
 
Gençlerin hayatlarındaki en önemli şeyin eğitim olduğunu vurgulayan Uzm. Psikolojik Danışman, Sosyolog Esra Selvi, ayrıca çocukların ailelerinden bir şey saklamamaları gerektiğini, herhangi olumsuz bir durumda mutlaka aile ya da okul idaresine bilgi verilmesi gerektiği anlattı.  
 
Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı yaptığı açıklamada “İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilkokul ve ortaokullarda düzenli aralıklarla veli, öğretmen ve öğrencilere erken yaşta evlilikler ve öğrenci başarısı ve ergenlik dönemi sorunları gibi pek çok konuda eğitimler verilmeye devam edilecek” dedi.
 
 
CUMHURİYET İLKOKULU’NDA ‘ERKEN YAŞTA EVLİLİK’ SEMİNERİ
 
CUMHURİYET İLKOKULU’NDA ‘ERKEN YAŞTA EVLİLİK’ SEMİNERİ
 
 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 5343 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Kırklareli#tekirdağ#çanakkale#Edirne#Çorlu#Lüleburgaz#haber#Flaş#Son#firma tümü ›
 
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER