Haritadan Firma Ara

Türkiye Haberleri

1 Mayıs'ta Taksim Meydanı Kapalı
HaberlerTürkiye
22.25 , 20/04/2015
Web Siteniz Yok mu?
1 Mayıs'ta Taksim Meydanı Kapalı
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz

İstanbul Valisi Vasip Şahin ile görüşmeye gelen KESK Başkanı Lami Özgen, DİSK Genel BAşkanı Kani Beko, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı ile TTB ikinci Başkanı Raşit Tükel katılımı ilen 1 saat süren görüşmenin ardından 1 Mayıs kutlamalarının  Taksim meydanında yapılmasına izin verilmeyeceğini belirtti Vali Şahin.

Vali Şahin, “Dolayısıyla Taksim’in de bu anlamda tüm gösterilere kapalı olduğunu bu nedenle de 1 Mayıs kutlamalarına kapalı olduğunu ifade ettik. Hatta Yenikapı ve Maltepe miting alanlarımızın yanında 6 tane de yeni miting alanları ilave ettik. Bu alanlarımızla birlikte 8 miting alanlarımızın herhangi birini çok rahat kullanabileceklerini ve bu konuda her türlü yardımı desteği idari olarak verebileceğimizi söyledik. Ama 1 Mayıs’ın Taksim’de bütün gösterilere ve toplantı faaliyetlerine kapalı olması hasebiyle eşitliğin muhafazası noktasında da kapalı olduğunu söyledik. 1 Mayıs’ı orada kutlama imkanı olmadığını söyledik. Zannediyorum arkadaşlar bunu değerlendireceklerdir. Ama bizim bu konudaki tavrımız nettir. 1 Mayıs bugün itibariyle toplantı ve gösteri yürüyüşlerine kapalı bir alandır. Dolayısıyla Taksim’de 1 Mayıs kutlaması şu an itibariyle mümkün değildir” diye konuştu. 

 

 
 
Bu haber 3206 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
  Baki Beye Katılıyorum işçi bayramlarında aslında açık olan kurumlara ceza falan verilse ya denetlense ne güzel kimse çalıştırılamaz :) tabi ki ince düşünürsek o zaman ekmek almaya yer bile bulamayız ama herkes mesela tedarikli olsa ve o gün sadece yatma günü olsa kimse kavga dövüş yapmasa :)) güzel hayaller bunlar  
 
selvi YAŞAR , 22/04/2015  
 

  İşçi Bayramı ama İçşiye Tatil değil :(  
 
Baki KAYA, 22/04/2015  
 

Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER