Haritadan Firma Ara

Gündem Haberleri

Memurunun İş Garantisine Son
HaberlerGündem
12.50 , 12/11/2015
Web Siteniz Yok mu?
Memurunun İş Garantisine Son
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
1 Kasım seçimlerinden sonra, kurulacak hükümet devlet çalışanlarıyla ilgili değişim paketi hazırlığı içinde. En önemli radikal karar da devlet memurlarının iş garantisinin ortadan kaldırılması olacak.
 
Hükümet, çalışanlara yönelik paketinde, artık işçi memur ayrımı kaldırılacak. Maliye Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve diğer kamu kuruluşlarından temsilcilerin katıldığı bir komisyon kuruldu. 657’de değişikliğe gidilecek ve kıdemli personelin görev yeri az gelişmiş yerler olacak. Artık çalışanların ‘’4A,4C,4B şeklinde ayrılmasına son verilerek, aynı işi yapan kişiler arasındaki maddi farklılık ortadan kaldırılacak. Kamuda ödenen 50 çeşit ödeme 10’a düşürülerek ödemeler belli başlıklar altında toplanacak. Öğretmenlerin performans arttırma çalışmaları ön planda olmak üzere, kamuda çalışan uzman personele yurt dışında eğitim verilecek ve özlük haklarında iyileştirmeler sağlanacak. Personel politikası, tek bir yasada toplanacak.
 
İşini yapmayan memurun özel sektördeki gibi iş garantisi bitecek. Ömür boyu iş garantisine son verilecek. Çok çalışan memura daha yüksek maaş verilecek. Ücrette, performans notu belirleyici olacak.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 12832 defa incelenmiştir.

Etiketler: #şehit#ErkenSecim#Hükemet#Devlet#memuru#bilim#bilim#bilim
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
  işe girerken nasıl mülakat oluyorsa torpilliler bir yere girebiliyorsa girdiğinde de performans notu ile en iyi ücreti onlar alacak
adaletine yandığım Türkiyesi
 
 
hacı hüseyin, 12/11/2015  
 

Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER