Haritadan Firma Ara

Türkiye Haberleri

Terörle Mücadele, Ödülle De Devam Edecek
HaberlerTürkiye
18.26 , 31/08/2015
Web Siteniz Yok mu?
Terörle Mücadele, Ödülle De Devam Edecek
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
Ülkemizde terörle mücadele her alanda devam ediyor. Resmi gazetede yayınlanan genelgeyle terör suçlarında polise, jandarmaya yardım eden vatandaşlar ödüllendirilecek.
 
Verilecek olan ödül, 3713 sayılı kanunda belirtilen suçlar dahilinde olacak. Terörle mücadele kapsamında verilecek olan bilgilerin, daha önce bu işle görevli istihbaratçıların ve jandarmanın elde ettiği bilgiler olmamasına özen gösterilecek. Ödüllendirme de ödül verilecek kişinin uyruğunun Türk vatandaşı olması gerekmeyecek.
 
ÖDÜL MİKTARI
 
Verilecek ödülün miktarı, Ödül Komisyonu tarafından suç veya aranan suçlunun durumuna göre şekillenecek. Ödülde en yüksek miktar 200 bin TL. Olacak. Terör örgütünün en üst kademesindeki kişilerin ihbar edilmesi veya ihbar edilen suçun toplumda büyük korku uyandıracak durumda olması halinde ödül miktarı, komisyonun kararı ile İçişleri Bakanlığınca 20 katına kadar çıkartılabilecek. Bir kişi birden fazla terör suçu işlenmesinde aydınlatıcı bilgi verirse, ödül miktarı her suç için ayrı ayrı tespit edilebilecek.
 
Ödül Komisyonu toplam 7 üye den oluşacak. 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 1799 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Terör#ödül
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER