Haritadan Firma Ara

Türkiye Haberleri

Pkk'nın Hedefi Neden Polisler?
HaberlerTürkiye
10.13 , 06/09/2015
Web Siteniz Yok mu?
Pkk'nın Hedefi Neden Polisler?
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
EGM terör istihbarat, 40 günün raporunu çıkartı. Bölücü terör örgütü PKK’nın, özellikle doğu illerinde kendi asayişini sağlamak amacıyla örgütlendiğini belirtti.  Bu nedenle, polisleri hedef aldığı gelen bilgiler arasında.
 
PKK DOĞU’DA DEVLET Mİ KURMAK İSTİYOR?
 
Çözüm sürecinde silahların bırakılıp, ülkeden teröristlerin gitmesi söz konusu iken eli kanlı örgüt bu süreçte örgütün elemanlarını merkezlere yerleştirmiş, silah ve mühimmat depoladığı belirlenmiştir. Dağ kadrosunda kamplarda yetiştirilen PKK’lı teröristler, YDG-H adını alarak örgütlenmiş ve örgüt şehirlerde yapılanmaya başlamıştır. Raporda, bu yapılanmanın polis teşkilatı görevlerini yaptığı, istihbarat yaptıkları, kamu kurumlarında çalışanları fişledikleri, yollarda yol kesip kimlik kontörlü yaptıkları, mahkeme kurdukları, Askeri ve polis merkezleriyle ilgili bilgiler topladıkları belirtildi.
 
PKK’nın şehirlerde, silahlı gruplar, intikam fedaileri ve intikam timi adı altında yapılandığı belirtildi. Bazı bölgelerde bağımsız bölgeler oluşturarak bu bölgelerde hakimiyetini devam ettirmek ve daha fazla yerde kontrolü ellinde tutmak istediği belirtildi. Merkezlerde oluşturduğu yapılanmayla örgütün ağır silahları da ülkeye soktuğu belirtildi.
 
22 Temmuzdan beri, PKK örgütüne üye teröristler 31 polisi şehit etmiştir.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 2055 defa incelenmiştir.

Etiketler: #şehit#Devlet#pkk#polis
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER