Haritadan Firma Ara

Çanakkale Haberleri

Ölümsüzlüğün Sırrı Çözüldü
HaberlerÇanakkale
15.11 , 04/12/2015
Web Siteniz Yok mu?
Ölümsüzlüğün Sırrı Çözüldü
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
Çanakkale’de bulunan Kazdağları, 32 bitki türünü içinde barındırıyor. Şimdi de ‘’Reishi’’ denilen halk arasında ‘’ölümsüzlük mantarı’’ olarak da bilinen mantar türüne rastlandı. Bölgede yaşayan köylüler tarafından henüz bilinmeyen bu mantarın, ilaç sanayinde kullanıldığı belirtilirken ileriki dönemlerde köylüler için de iyi bir gelir kaynağı olacak.
 
Kazdağları’nın Çırpılar Köy’ünde yaşayan Mehmet Özenç, ormanda yenilebilir mantar toplarken hiç görmediği bu mantar türüne rastladı. Yaptığı araştırmalarda, birçok hastalığa şifa olması için kullanıldığını öğrendi. Halk arasında, ölümsüzlük mantarı olarak adlandırılan Reishi mantarının kilosunun 1000 liraya kadar satıldığını ve ilaç sektöründe kullanıldığını öğrenen Özenç, köylülerin mantarın değerini öğrendiklerinde kendileri için iyi bir gelir kaynağı oluşturacağını belirtti.
 
Reisi mantarı yenilebilir mantar türü değildir. Reishi mantarı Polyporaceae familyasından gelmektedir. Çin tıbbında tahmini 4000 yıldır ilaç olarak özünün tüketildiği bilinmektedir.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
 
Bu haber 1779 defa incelenmiştir.

Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER