Haritadan Firma Ara

Edirne Haberleri

Kimsesizler Mezarlığı, Sözün Bittiği Yer
HaberlerEdirne
12.31 , 06/09/2015
Web Siteniz Yok mu?
Kimsesizler Mezarlığı, Sözün Bittiği Yer
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
Yasadışı yollarla Edirne üzerinden Yunanistan’a geçmek isteyen mültecilerin ölüm haberleri her gün medyada gündeme geliyor. İşte Avrupa’ya kaçak yollarla geçmek isteyen kaçakların boğularak ölmesi sonucunda umutları’’ Kimsesizler Mezarlığı’’n da son buluyor.
 
Kaçak göçmenlerin Avrupa hayalleri çoğu zaman umutsuzlukla sonuçlanıyor. Edirne üzerinden Bulgaristan ve Yunanistan’a geçerek Avrupa’ya adım atmak isteyen mülteciler hayatlarını da hiçe sayıyorlar. Meriç Nehrini geçmek isteyen kaçakların akıbeti çoğu zaman boğularak son buluyor. Edirne’de kimsesiz olan kaçak göçmenler ‘’Kimsesizler Mezarlığı’’na defnediliyor. Yasal olmayan sınırı geçmek isteyen kaçakların milliyetleri çoğunlukla Suriyeli ve Afgan mülteciler. Çoğunun ülkelerindeki savaştan kaçtıkları, kiminin de daha rahat bir yaşam için Avrupa’ya gitmek istedikleri belirtiliyor.
 
VATANDAŞLARDAN, KİMSESİZLERE DUA
 
İrfan Aleşgür adlı vatandaş, her fırsatta mezarlıkta kimsesizler için dua okuduğunu belirtti. Aleşgür, ‘’Vatanlarını ne için terk ettikleri bilinmeyen bu insanlar buralara kadar gelip ölüyorlar. Edirne’de ölmek de onların kaderlerinde varmış. Mezarlığa yakın oturuyorum. Hep gelip geçerken dua okurum’’ dedi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
 
 
Bu haber 2334 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Mezarlık#Yasadışı#Yunanistan#Edirne
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
  Bu kimsesizler mezarlığı nerede 1955 senesinde vefat eden kişilerde burda mı  
 
Ramazan kurt, 06/07/2016  
 

Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER