Haritadan Firma Ara

Dünya Haberleri

Kamerun?da, Kızların Göğüsleri Ütüleniyor Neden Mi?
HaberlerDünya
18.57 , 31/08/2015
Web Siteniz Yok mu?
Kamerun?da, Kızların Göğüsleri Ütüleniyor Neden Mi?
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz

Afrika’da tecavüz vakaları günden güne artıyor. Kamerun’da kız çocuklarını ‘’tecavüzden korumak’’ adına sıcak cisimlerle göğüslerini düzleştiriyorlar.

Özellikle kırsal bölgelerde, daha yaygın olan genç kızların memelerini düzleştirme yönteminin uygulanmasıyla,  tecavüze uğrama ve hamile kalma olasılıklarını azalttıklarını düşünüyorlar. Bu korkunç işkencede kullandıkları aletler ısıtılmış bir bıçak, Hindistan cevizi kabukları gibi kesici ve yakıcı aletler oluyor. Kamerun’da gerek iklimsel nedenlerden gerekse beslenmeyle alakalı olarak kız çocukları ergenliğe 9 yaşlarında adım atıyorlar. Bununla başlayan meme ütüleme olayı belli aralıklarla memeler düzleşene kadar devam ediyor. Bütün bu yapılan işkencelerin nedenini de kızları tecavüzden, evlilik öncesi yaşanan ilişkilerden korumak olduğunu belirtiyorlar.

Kızların memelerini ütüleme işkencesi yanık izlerine yol açarken aynı zamanda ileride olacak bebeklerini de emzirememe gibi sonuçlara da yol açıyor. Kamerun’da gelenekselleşen bu uygulamaya karşı kampanya başlatılmıştı. Kampanyaya rağmen sonuç elde edilememiş, halen uygulama devam etmektedir.

 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 3681 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Dünya#Afrika#Kamerun#Tecavüz
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER