Haritadan Firma Ara

Türkiye Haberleri

Emniyette 12 Bin 801 Polis Açığa Alındı! Tebligatlar Bugü...
HaberlerTürkiye
19.34 , 04/10/2016
Web Siteniz Yok mu?
Emniyette 12 Bin 801 Polis Açığa Alındı! Tebligatlar Bugün Gönderiliyor
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra, yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü’nde  12 bin 801 polis açığa alındı.
 
Tüm kamu kurumlarında olduğu gibi Emniyet Teşkilatında da OHAL kapsamında FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olduğu tespit edilen, 2523’i amir olmak üzere toplam 12 bin 801 Emniyet personeli açığa alındı. FETÖ nedeniyle görevden alınan polislere tebligatlar bugün gönderilmeye başlanıyor.Emniyet Genel Müdürlüğü’nden konu ile ilgili açıklamada,” 667 Sayılı Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname’nin 2. Maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PYD) ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 2523’i amir olmak üzere toplamda 12 bin 801 personel görevden uzaklaştırılmıştır ” denildi.
 
Açığa alınan emniyet personel hakkındaki soruşturmayı, polis başmüfettişleri tarafından yürütüleceği öğrenildi. Soruşturma bitiminde terör örgütü FETÖ/PYD ile bağlantısı olduğu belirlenen kişilerin görevden ihraç edileceği belirtiliyor.
 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 1802 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Fetö#Darbe#polis#Emniyet
 
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER