Haritadan Firma Ara

Edirne Haberleri

Edirne, Uluslar Arası Film Festivaliyle Dünyaya Açılıyor!
HaberlerEdirne
14.42 , 02/09/2015
Web Siteniz Yok mu?
Edirne, Uluslar Arası Film Festivaliyle Dünyaya Açılıyor!
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
1-7 Ekim tarihleri arasında ‘’Uluslararası Edirne Film Festivali’’  Edirne’de başlayacak.
 
Bu yıl ilk defa yapılacak olan festival, Edirne Vali’liğinin katkılarıyla Özrumeli A.Ş. tarafından düzenleniyor. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Uluslararası düzenlenen festivalle Edirne’nin dünya çapın tanınan bir şehir olacağını belirtti. Festivale Türk sinemasının seçkin eserlerinin gösterileceği ayrıca Balkan sinemasının da beyaz perde de yer alacağı bildirildi. Şahin, dünyada isim yapmış ünlü oyuncularında katılacağı festival hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor.
 
Vali Şahin festival için 5 aydır hummalı bir çalışma yürütüldüğünü, Edirne’nin sadece Kırkpınar, Selimiye olarak değil artık uluslar arası düzeyde beyaz perdeyle de anılacağını söyledi.
 
7 ÜLKE SİNEMA TEMSİLCİSİ EDİRNE’DE
 
Festivale 7 ülkeden temsilcilerin katılacağını belirten Vali Şahin,’’ Festival komitesine gerekli olan tüm olanakları sağladık. Edirne,  tarihiyle ilgi çeken bir şehir. Bu cazibeyi uluslar arası düzeyde arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Arkadaşlarımız 7 ülkeye gidip, buralarda 1-3 gün arasında kalarak stant alıp festivali tanıtacaklar’’ dedi.
 
Uluslar arası Edirne Film Festivali Onur ödüllerinin, Murat Soydan ve Yeşilçam afişleriyle tanına Erol Ağakay’a verileceği açıklandı.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
 
Bu haber 1913 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Edirne#Film#Festivali#Ülke
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER