Haritadan Firma Ara

Çanakkale Haberleri

Çanakkale Belediye'si, Yardımları Pkk'ya Mı?
HaberlerÇanakkale
16.49 , 03/09/2015
Web Siteniz Yok mu?
Çanakkale Belediye'si, Yardımları Pkk'ya Mı?
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
HDP’nin haziran seçimlerinde %10 seçim barajı açması nedeniyle Çanakkkale Belediye’si tarafından halka pilav dağıtılmıştı.
 
2012 yılında Çanakkale Belediye’si ve Diyarbakır’ın Sur ilçe belediyeleri arasında kardeşlik protokolü imzalandı. Geçen günlerde Sur Belediye Başkanı ve çevresindeki üç beş kişi ile birlikte özerlik açıklaması yapmış ve cezaevine gönderilmişti. Çanakkale Belediye Meclis  üyesi Tülay Ömercioğlu harekete geçerek eylül ayı oturumunda görüşülmek üzere kardeş kent protokolünün iptali ile ilgili önerge verdi.
 
Ömercioğlu,  toplantıda söz alarak Sur Belediye’sine yapılan yardımların orada yaşayan Yezidilere değil, PKK’lılara gittiğini iddia etti, Sur Belediye başkanının özerklikle ilgili açıklamalarının ve PKK’ya maddi açıdan da para takviyesi yaptığının ortada olduğu bildirildi. Ömercioğlu, bu yüzden kardeşlik protokolünün kaldırılması hususunun Çanakkale’lilere sorulması gerektiğini belirtti.
 
BAŞKAN ÜLGÜR GÜRKAN SERT ÇIKTI
 
Yapılan suçlamalar üzerine Gürkan, gönderilen yardımların video ve fotoğraflarını izletti. Gönderilen yardımların hiçbir şekilde PKK’lılara verilmediğini anlattı. Şahsının ve hiçbir Türk vatandaşının PKK gibi bir örgüte asla destek vermediğini vurgulayan Gürkan ile Ömercioğlu arasında gerginlik yaşandı. Meclise getirilen önerge, AKP’li üyelerin evet demesi ve CHP ve MFP üyelerinin hayır oyuyla red edildi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 2071 defa incelenmiştir.

Etiketler: #Akp#pkk#Mhp#CHP#Hdp#çanakkale
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER