Haritadan Firma Ara

Türkiye Haberleri

Terör Saldirilarinda 40 Günlük Bilançosu!
HaberlerTürkiye
17.14 , 16/08/2015
Web Siteniz Yok mu?
Terör Saldirilarinda 40 Günlük Bilançosu!
Bu bir tanıtımdır.
Reklam Verebilirsiniz
Yasadışı örgütlerinin çözüm sürecini durdurmaya yönelik gerçekleştiği eylemler sonucunda; 41 polis, asker ve koruyucu şehit oldu! 

40 GÜNDE 41 ŞEHİT!

Terör örgütlerinde geçtiğimiz bir buçuk aylık dönemde gerçekleştirdiği saldırılar; 41 güvenlik çalışanının şehit olmasına ve 13 sivilin de hayatını kaybetmesine neden oldu. KCK’nın geçen ay barajları hedef alacaklarına yönelik açıklamasından sonra; PKK ve örgüte bağlı gençlik kolu olan YDG-H faaliyetlerine hız verdi.
 
Ayrıca yasadışı sol bir örgüt olan DHKP-C’nin terör faaliyetleri Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde hız kazandı. Tüm yurdun güvenliğini tehdit eden bu yasadığı faaliyetler sonucu aralarından asker, polis ve güvenlik görevlilerinin yer aldığı 41 kişi şehit oldu. Terörüstler 129 araçtan oluşan bir tır konvoyunu ateşe verirken; çatışmalar sonucundan 43 terörist öldü. 9 terörist yaralı olarak ele geçirilirken; yasa dışı örgüt mensubu olduğu düşünülen 2 bine yakın kişi çeşitli illerde ele geçirildi. Mahkeme tarafından yaklaşık 500 kişinin tutuklu yargılanmasına karar verildi.
 
Bu bir tanıtımdır.
 
Reklam Verebilirsiniz
 
 
 
Bu haber 1083 defa incelenmiştir.

Etiketler: #asker#şehit#Terör#pkk#YDG-H#Dhkp-c
Habere Yorum Bırakın
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.
Anket
  Sizce Türkiye'de Başkanlık Sistemi Olmalı mı?
 
  Oyla
SON GELİŞMELER